Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Białystok

www.bialystok.pl

#BiałystokTakBlisko

Białystok – piękne, urokliwe miasto w północno-wschodniej Polsce, stolica województwa podlaskiego. Dawniej – miasto wielu kultur, wyznań i narodowości. Położone w sercu Zielonych Płuc Polski jest miejscem atrakcyjnym do życia i wypoczynku. Przyciąga wielu turystów bogactwem przyrody, historii, wydarzeń kulturalnych. Wizytówką Białegostoku jest zabytkowy Pałac Branickich z pięknym ogrodem.

Miasto oferuje zwiedzanie na różnych ścieżkach tematycznych – szlakiem rodu Branickich, architektury drewnianej, białostockich fabrykantów, esperanto i wielu kultur, białostockich świątyń, osiedla Bojary, nowożytnych cerkwi i murali. Dodatkowe informacje turystyczne są dostępne na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Malownicze okolice sprzyjają pieszym i rowerowym wędrówkom, szczególnie ze względu na umiejscowienie Białegostoku na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo – trasie wytyczonej przez pięć województw Polski Wschodniej, w tym przez województwo podlaskie. Miasto zachęca do uprawiania sportu, aktywności ruchowej, rekreacji i stwarza ku temu doskonałe warunki.

Białostoczanie coraz częściej przesiadają się na rowery, korzystają również z systemu miejskiej wypożyczalni – Białostockiej Komunikacji Rowerowej (BiKeR).

Do dyspozycji rowerzystów jest ok. 150 km ścieżek rowerowych – mapa jest dostępna na stronie www.bialystok.pl. W tym roku powstaną kolejne ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe. Nowa infrastruktura zapewni większy komfort poruszania się rowerem po mieście. Dlatego stolicy Podlasia nie może zabraknąć w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Więcej informacji o Białymstoku można znaleźć m.in. na Facebooku: www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok.