Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie to miasto położone w samym sercu województwa śląskiego. Zachwyca bogatą historią, architekturą, walorami przyrodniczymi i turystycznymi. Kto raz tutaj zawita, z pewnością będzie chciał wrócić. To miejsce niezwykle przyjazne i otwarte na ludzi. Władze miasta stawiają przede wszystkim na nowoczesne rozwiązania, współpracę oraz troskę o mieszkańców.

Symbolami Piekar Śląskich są niewątpliwie Bazylika Najświętszej Marii Panny i Św. Bartłomieja oraz Kopiec Wyzwolenia, które stale przyciągają tłumy pielgrzymów i turystów nie tylko z naszego regionu. Piekary Śląskie to również miejscowość przyjazna sportowcom oraz miłośnikom aktywnego wypoczynku. Stały rozwój sieci ścieżek rowerowych i niezbędnej infrastruktury sprawia, że miłośnicy jednośladów mogą z powodzeniem pokonywać tu kolejne kilometry. Na terenie miasta funkcjonują też grupy tematyczne promujące turystykę rowerową. Dużą popularnością cieszą się dzięki temu organizowane cyklicznie przejazdy masy krytycznej. Ponadto ulicami miasta w ciągu ostatnich lat przejeżdżają cykliści biorący udział w Tour de Pologne.

Nie inaczej jest dziś, w obliczu koronawirusa. Trudności związane z epidemią zmieniają program imprezy, ale na szczęście nie uniemożliwiły jej organizacji, co sprawiło, że kolejny raz nasze miasto znajdzie się na mapie jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie.

Dziś Piekary Śląskie są także atrakcyjnym miejscem na rozwój biznesu. Miasto posiada szeroką ofertę terenów inwestycyjnych cieszących się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Lokalizacja na styku autostrad A1 i A4, bliskość lotniska oraz położenie w Aglomeracji Górnośląskiej gwarantują łatwy dostęp do krajowego i europejskiego rynku.

Zapraszamy do Piekar Śląskich!

Więcej informacji o mieście na stronie internetowej www.piekary.pl        Film promocyjny: