Menu Zaloguj się

Płock

Płock

http://plock.eu/pl/

Płock

Cudowne, historyczne Miasto położone w Województwie Mazowieckim liczące 120 tys. mieszkańców, przez które przepływa królowa polskich rzek – Wisła. Miasto stawiające na zrównoważony rozwój, zapewniające komfort życia mieszkańców, jednocześnie szanujące wielowiekowe tradycje. To tu znajduje się najstarsza szkoła w Polsce – Małachowianka, także w tym mieście, będącym niegdyś stolicą Królestwa Polskiego znajdują się groby Królów Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Płock jest doskonale znany wielbicielom muzyki, gdyż na płockiej plaży organizowane jest jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce – Audioriver. Jednakże największą wizytówką Płocka jest 50 metrowa skarpa Wiślana z której rozciąga się niesamowity widok na lewobrzeżną część Miasta.

Położenie miasta w bliskim sąsiedztwie jezior i lasów, oraz przepływająca przez miasto Wisła wyznaczają naturalne trasy pieszo-rowerowe sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu przez wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku.

 

Jednocześnie Płock dba o rozwój alternatywnych form transportu, dlatego też w ostatnich latach pobudowano wiele kilometrów tras i szlaków rowerowych (obecnie to ponad 70 km) łączących zarówno popularne miejsca rekreacyjne, ale również zapewniające sprawną komunikację pomiędzy osiedlami. W 2018 roku Płock uruchomił Płocki Rower Miejski cieszący się niebywałą popularnością (140 tys. Wypożyczeń w 3 miesiące), ze względu na tak duże zainteresowanie sieć ta jest stale rozbudowywana.