Menu Zaloguj się

Białystok

Białystok

http://www.bialystok.pl/

Białystok – piękne, urokliwe miasto w północno-wschodniej Polsce i stolica województwa podlaskiego. Dawniej – miasto wielu kultur, wyzwań i narodowości. Położone w sercu Zielonych Płuc Polski jest miejscem atrakcyjnym do życia i wypoczynku. Przyciąga wielu turystów bogactwem przyrody, historii, wydarzeń kulturalnych. Wizytówką Białegostoku jest zabytkowy Pałac Branickich, Ratusz usytuowany na rynku w centrum, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki. Miasto oferuje zwiedzanie na różnych ścieżkach tematycznych – szlakiem rodu Branickich, architektury drewnianej, białostockich fabrykantów, esperanto i wielu kultur, białostockich świątyń, osiedla Bojary.

Malownicze okolice sprzyjają pieszym i rowerowym wędrówkom, szczególnie ze względu na umiejscowienie Białegostoku na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo – trasie wytyczonej przez pięć województw Polski Wschodniej, w tym przez województwo podlaskie. Miasto zachęca do uprawiania sportu, aktywności ruchowej, rekreacji i stwarza ku temu doskonałe warunki.

Białostoczanie coraz częściej przesiadają się na rowery, korzystając również z systemu miejskiej wypożyczalni – Białostockiej Komunikacji Rowerowej (BiKeR). Do dyspozycji rowerzystów jest ponad 128 km ścieżek, 64 stacje BiKeR, 650 rowerów. Mapa stacji BiKeR dostępna jest na stronie www.bikerbialystok.pl, a ścieżek rowerowych – www.bialystok.pl.  Prawie 21 km nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych powstanie w Białymstoku do końca 2019 roku. Nowa infrastruktura zapewni większy komfort poruszania się rowerem po mieście. Dlatego Białegostoku nie może zabraknąć w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.